TÕELISTE TEGIJATE RAHANIPID - MyFinancier

TÕELISTE TEGIJATE RAHANIPID

Toimetaja: Kadri, MyFinancier tegevjuht

Uurisime nii enda meeskonna liikmetelt kui ka meie kunagistelt ja praegustelt koostööpartneritelt rahanippe, mis nende jaoks kõige paremini töötavad ja panime nad teie jaoks ritta. Meil on olnud tõeline au ja rõõm teha koostööd läbi aegade nii paljude oma valdkonna Eesti tõeliste tegijatega ning tuleb välja, et neil kõigil on varuks mõni väärt rahanipp, mis aitab neid igapäevaselt.

Pärt EriksongotoAndPlay OÜ Co-Founder ja CTO, MyFinancier veebirakenduse alustalade üles ehitamisel abiks olnud it-geenius
Aeg on kõige väärtuslikum vara ja kui näen, et miski võtab mul 5 korda kauem aega kui mõnel teisel, siis mõtlen palju on minu tunnid väärt ja äkki on hoopis mõistlikum osta see teenus sisse inimeselt, kes teeb kokkuvõttes kiiremini ja odavamalt.”
Nele EriksonNope OÜ Creative Partner, MyFinancier veebirakenduse disainiingel ja ka meie logo (vt üles 😉) autor
“Tänapäeval, kus e-ostlemise kultuur on üsna noorest peast sisse harjutatud, on raske vahest piiri pidada. Püüan emotsioonioste vältida pannes e-poodides enda ostukorvid päevaks paariks ootele. Kui süsteem pooleli jäänud ostu meelde tuletab ja ma tunnen, et ikka asjalik asi ostukorvis, siis teen tehingu, kui aga läheb meelest, siis ei olnud ilmselt nii vajalikud esemed. See on kindlasti aidanud palju pudipadi ostmist vältida.”
Argo KubjaThe Concept Agency kaasomanik ning isik, tänu kellele MyFinancier explainer just nii vahva sai
“Minu sääst tekib kauplemisest. Ükski hind pole lõplik ja ka kauplusest ostes tuleks valida kust ostad, hinnad pole “ühe puuga” löödud.”
Katrin Vilimaa-Otsing – Turundusstrateeg ja digiturunduse spetsialist, Turunduskoolitus OÜ juht ning MyFinancier’ile õige suuna näitaja digiturunduse valdkonnas
“Nooremana kandsin raha kohe palgapäeval teisele pangakontole, kus kaarti polnud. Nii tundus kuu jooksul, et raha on vähem ja ei tekkinud tahtmist kulutada. Ettevõtjana on maksueelse raha kasutamine ettevõtlusega seonduvalt samuti suur sääst võrreldes olukorraga, kus peaksin tegema kõik kulud eraisikuna (nt erialased koolituskulud).”
Liina Randmäe – Copywriter ja Uppercase OÜ juht ning põhjus, miks MyFinancier rahatarkuse e-kirjad on just nii ilusad ja head (hakka MyFinancier kasutajaks, liitu kirjalistiga ja veendu ise 😉)
“Pisikulutuste kirjapanekust olulisem on suurusjärkude analüüsimine ja eelarve planeerimine. Iga kuu planeerimist alustangi eelarvest. Enamasti panen kirja ka eesmärgi, kui palju raha peab konkreetses kuus alles jääma. Kui mul tekib poes „isu“ midagi ootamatult osta, siis login alati kõigepealt sisse mobiilipanka ja alles seejärel otsustan, kas ostan või mitte. Nii on nii mõnigi emotsiooniost tegemata jäänud. Lisaks on mul üks pangaarve, millele ma teadlikult ei ole teinud deebetkaarti – see on puhtalt kogumisarve, kuhu kogun raha näiteks suuremateks ostudeks või mõne suurema projekti elluviimiseks.”
Marina Bachmann – PR Professional, IBMB GROUP OÜ juht ja MyFinancier meedianõunik NR 1
“Olen loomuselt mõistusega kulutaja.”
Ivo KlaasMyFinancier rakenduse arhitekt ja inimene, kes tunneb meie back-endis toimuvat sama hästi kui enda viit sõrme
“Panen palgapäeval teatud osa laekumisest kohe teisele pangakontole ära ja ei jää lootma kuu lõpu peale, niimoodi õnnestub efektiivsemalt koguda.”
Tanel TalvikMyFinancier IT-arendusjuht ja inimene, kes tunneb veebirakenduse hingeelu igat nüanssi
“Minu rahanipid: pean realistlikku eelarvet; käin poes võimalikult vähe ja panen säästmiseks mõeldud osa kuu alguses kõrvale; vaatan üle kliendilepingud, mida ei kasuta, lõpetan; püüan teenustasude osa minimiseerida; oman erinevate asjade rahastamiseks eraldi kogumiskontosid. Investeerin 3 sambasse, mis on hetkel eraisikul parim viis makse kokku hoida ja indeksitesse raha panna võimalikult väikse teenustasuga. Sellisel juhul on võimalik lükata tulumaksu maksmist edasi ja hoiad kokku muude fondide teenustasudelt, mis võivad päris arvestatavad olla.”
Björn DahlMyFinancier CTO ja Co-Founder, tänu kellele MyFinancier rakendus kolis desktopist veebi ning on täna kõigile teile kasutatav
“Kasutan tööriistu (nagu MyFinancier), mis aitavad hoida aega kokku, säästetud aja pühendan sissetulekute suurendamisele. Tean, millised on mu suurimad kulugrupid (nt “toit” või “eluasemekulud”) ja tean, millistes gruppides üldse on ruumi märkimisväärseks kokkuhoiuks. Määran enda kulugruppidele mõistlikud piirid, millest arvan, et suudan kinni pidada. Analüüsin iga kuu lõpus, kuidas seekord läks. Kui midagi läks planeeritust palju paremini või palju halvemini, siis mõtlen läbi, kas viga oli kulutamisotsustes või tuleks seatud piire korrigeerida.”
Kadri MäsakMyFinancier CEO/CFO ja Co-Founder, kelle isiklikust finantsabimehest on välja kasvanud tänane MyFinancier
Vaatan 2 korda kuus enda pere rahaasjad üle (nii tulud/kulud kui netovara). Meil on eraldi pangakontod igapäeva kulude katmiseks, säästudeks ning investeeringuteks. Enne millegi soetamist arvestan selle asja väärtuse tagurpidi tagasi enda töötundideks ja küsin endalt, kas see on/oli mu aega väärt. Püüan osta asju, mida vajan või tõeliselt tahan ja jätta ostmata asjad, mida hetkeks tahan, aga tegelikult ei vaja (ehk VAJAN vs TAHAN). Investeerin regulaarselt seatud eesmärkide saavutamiseks.”
Loodame, et leidsid ülalt vähemalt paar rahanippi, mis Sind kõnetasid. Rahaasjade haldamine võib nüüd päriselt ka olla mõnus ajaviide, kui selleks on head töövahendid. Nii et võta MyFinancier rakendus appi ja juhi enda rahaasju mängleva kergusega, mitte ära lase rahaasjadel juhtida ennast!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Cookie Consent with Real Cookie Banner