Juhendid

1:35

Kuidas sisestada MyFinancieri rakendusse kontod ning sinna kandeid importida?

1:15

Mis on reegel ning kuidas neid on rakenduses kõige mugavam luua? Mida peaks silmas pidama reegli loomisel?

1:04

Mida kujutab endast kannete elimineerimine ning mis juhtudel seda peaks kasutama?

KKK

Sul on küsimusi mida siit listist ei leia?

Võta meiega ühendust

Kontod

Kontod on pangakontod. MyFinancier toetab LHV, Swedbanki, SEB, Luminori, Coop Panga ja Danske pangakontosid.

Kontode sisestamine MyFinancieri rakendusse toimub internetipangast eksporditud CSV-failide abil. Selleks tuleb kasutada “Kontod” vaates nuppu “Impordi väljavõte”.

Lisaks tulude ja kulude grupeerimisele võimaldab MyFinancier saada ülevaate ka enda varade ja kohustuste dünaamikast. Ühe osa varadest moodustavad arvelduskontod ning tähtajalised hoiused. Kuna pangakonto importimisel kasutatud CSV failid sisaldavad infot üksnes kindla perioodi kannete kohta, siis kontojäägi ja tähtajaliste hoiuste jäägi korrektseks leidmiseks tuleb sisestada vastavate jääkide seisud mingi kuupäeva seisuga (näiteks konto algsaldo või konto lõppsaldo).

Kanded

Kanded on kontodel olevad pangaülekannete read. Sinu pangakonto väljavõte koosneb kannetest.

Kandeid saab lisada üksnes internetipangast eksporditud CSV-failide põhjal. Selleks kasuta nuppu “Impordi väljavõte”, mis on olemas “Kontod”, “Kanded” ja “Tulu/Kulu” vaates. Korraga võib importida ka mitu CSV-faili.

Kandeid ükshaaval kontodele lisada ei saa.

CSV faili importimisel lisatakse üksnes need kanded, mida eelnevalt süsteemis ei olnud. Topeltkandeid ei teki.

Tulu/kulu analüüs

Tulu/kulu analüüs annab sulle ülevaate sinu pangakontol olevatest kannetest jaotades nad tulu/kulu gruppidesse. Sellisel viisil saad sa kiiresti ülevaate sellest kui suured on sinu tulud ja kulud, mis on nende allikad ning kuidas on nende dünaamika ajas kujunenud.

Kandeid jaotatakse gruppidesse reeglite ehk tingimuste kogumite abil. Näiteks: märgi igale kandele tulutüübiks palgatulu kui maksjaks on “Tööandja” ning makse selgituse väli sisaldab sõna “Töötasu”. MyFinancier sisaldab eeldefineeritud baasreegleid, mille alusel jaotatakse kõige tüüpilisemad tulud ja kulud õigetesse gruppidesse.

Nende kannete jaoks, mille MyFinancier on jaotanud valesti või jätnud jaotamata (asuvad grupis “Muud tulud” või “Muud kulud”), saab kasutaja teha ise reegleid. Selleks tuleb klikkida kande lõpus oleval ikoonil ning valida “Lisa reegel” või siis minna menüüpunkti “Reeglid” alla ning vajutada nupul “Lisa reegel”. Kasutaja enda poolt tehtud reeglid rakenduvad alati enne eeldefineeritud baasreegleid.

Valides loodava reegli tüübiks “Elimineeritud” eemaldatakse tingimustele vastavad kanded tulu/kulu analüüsist (graafikult ja graafiku kõrval olevalt legendilt). Kandeid on võimalik kaasata analüüsi märkides Tulu/kulu vaates linnukese “Näita elimineeritud”. Elimineerimisreegel ei kustuta kandeid vaid üksnes elimineerib need tulu/kulu analüüsist. Kanded, millele reegel on rakendunud on endiselt nähtavad menüüpunkti “Kanded” all isegi kui linnuke “Näita elimineeritud” ei ole valitud.

Sellisteks kanneteks, mida me ei soovi käsitleda tulu ega kuluna on näiteks kanded oma kontode või pereliikmete vahel ning investeeringutega seotud tehingud. Sellised kanded saab tulu/kulu analüüsist eemaldada luues reegli ning valides reegli tüübiks “Elimineeritud”.

Klikkides graafiku kõrval legendis grupi taga oleval noolel kuvatakse graafikul üksnes valitud grupi alamgruppe. Tagasi peagruppi on võimalik liikuda vajutades Legendi pealkirja kõrval olevat tagasi noolt.

Turvalisus

Sinu kontoväljavõtte andmed MyFinancieri tarkvara sees on sinu enda parooli abil krüpteeritud. See tähendab, et mitte keegi, kes ei tea parooli, ei saa andmetele ligi. Selle põhimõtte nimi on “otsast lõpuni krüpteerimine” (E2EE) ja see annab maksimaalse võimaliku kaitse andmete privaatsusele. Mõtle sellest nii, et isegi meie serveri administraator, kes hoolitseb finantsandmete konteinerite varukoopiate eest, ei saaks ligi nende sisule, sest konteineri avamiseks on vaja võtit ja võtme loomiseks on vaja teada sinu parooli.

Lisaks andmefaili krüptimisele on loomulikult krüptitud ka kogu andmevahetus sinu arvuti ja MyFinancieri serveri vahel. See lisab veel ühe kihi kaitset sinu juba niigi krüptitud andmefaili transportimisele, kuid kaitseb lisaks ka kõike muud, mis on vähem tundlik, kuid mis pole siiski avalik informatsioon: näiteks sinu kasutajanimi, sinu tegevused MyFinancieri rakenduse sees jne.

MyFinancier salvestab sinu kontoväljavõtte andmed krüptitud kujul serveris ja seetõttu saad sa neile ligi erinevatest seadmetest ja veebibrauseritest, kuid pead iga kord sisse logides sisestama oma parooli. Parooli kasutatakse vaid krüptovõtmete loomiseks ning MyFinancier seda kuhugi ei salvesta, isegi sinu enda arvutis mitte*. Krüptovõtit hoitakse alles vaid sinu arvuti brauseris ning ainult senikaua, kui oled MyFinancieri teenusesse sisse logitud. Kui logid välja, siis kustutatakse ka krüptovõti ja krüptitud andmekonteiner sinu arvutist.

* Kui kasutad veebibrauseri poolt pakutavat parooli salvestamise võimalust (nt Google Chrome-i parooli salvestamise teenus), siis saad selle abil ka MyFinancieri parooli hallata, see on sinu enda otsus.

Hea parool on pikk ja keeruline, kuid lihtne meelde jätta. Kõige paremad paroolid sisaldavad mõnda mitmesõnalist fraasi, kombineerivad suur- ja väiketähti ja sisaldavad mõnda erisümbolit või numbrit.

Kui parool ununeb, siis ei ole enam kellelgi võimalik krüpteeritud andmetele ligi pääseda. Tulenevalt MyFinancieri arhitektuurist – me ei saa sind kuidagi aidata, sest me ei salvesta kuhugi sinu parooli ega andmete krüptovõtit, ja seega ei saa ka aidata neid taastada või meelde tuletada. Sellisel juhul pead oma andmed MyFinancieri rakendusse uuesti importima.

Sinu paroolist tugeva krüptovõtme loomiseks ja sellega andmete krüpteerimiseks kasutame PBKDF2 ja SHA256 funktsioone. See on standardne praktika kõrget turvalisust nõudvates olukordades andmete krüpteerimiseks.

Andmevahetus sinu brauseri ja MyFinancieri serveri vahel on kaitstud HTTPS protokolliga. See on samuti standardne praktika andmeliikluse turvalisuse tagamiseks.

Võta ühendust

info@myf.ee

+372 5300 2414

Kirjuta meile

Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.