MEIE LUGU
Autor: Kadri, MyFinancier tegevjuht
Olen enam kui 13 aastat olnud finantskonsultant. Viimase 11 aastaga on kasvanud minu hobiks investeerimine ning teadlik enda rahalise olukorra suunamine. Minu kirg on panna numbrid jutustama ning leida nende tagant lahendusi ja võimalusi. Rahatarkusest rääkimine sütitab mind, seetõttu jagan siin meeleldi edaspidi ka enda seniseid kogemusi rahamaailmast. Usun siiralt, et õigete abivahenditega võib rahaasjadega tegelemine olla jõukohane iga-ühele!
Viis aastat tagasi, mil olin finantsvabaduse tee küllaltki alguses oli iga euro tähtsal kohal. Kulutasin iga kuu tunde oma pere netovara (ehk varade ja kohustuste vahe) analüüsi uuendamisele. Olin aastatega koostanud kümneid Exceli mudeleid, mida täiendasin jooksvalt. Korra-kaks kuus tekkis jälle see kõige parem mõte, kuidas veel paremaks ja detailsemaks koostatud mudelit muuta. Lõpuks oli valmis hüper-super mudel, ainult et selle uuendamine oli liiga tülikas 🙁
Excel on olnud 14+ aastat mu peamine tööriist üheksast viieni (tegelikult pigem öötundideni). Aga aeg on raha ning ühel hetkel tuli tunnistada raske südamega, et mu sõber Excel ei suuda rahuldada kõiki meie pere vajadusi tulude/kulude jälgimisel ja netovara analüüsi uuendamisel. See oli raske otsus, sest raske on oma harjumusi muuta ja Exceli sõltlast veidigi „võõrutada“.
Hakkasin otsima alternatiive, sest kuidagi oli vaja jälgida kui kaugel meie perel see finantsvabadus ikkagi on ja kas ikka liigume piisavalt kiires tempos teel „vabaduseni“. Aastatega olime pere peale kogunud arvestataval hulgal pangakontosid (nt eraldi säästukontod, investeerimiskontod, jne) ning seetõttu ühe panga põhised rakendused langesid kohe valikust. Versioonid, kus andmeid tuli kuhugi mobiili rakendusse ükshaaval toksida jäid kaugelt alla olemasolevale Exceli mudelile. Ülejäänud pikas nimekirjas olnud rakendustes aga puudus sobiv funktsionaalsus (näiteks puudus võimalus luua reegleid, mis enda või abikaasade kontode vahelised maksed püsivalt pere tulu/kulu analüüsist kustutaks, puudus muude varade ja kohustuste analüüsi pool, jms).
Ega siis muud midagi kui tuli meie pere programmeerimise oskused appi võtta ja hakata endale paremat tööriista valmistama. Kuluski „vaid“ kaks aastat ning oli valmis saanud meie pere hea abimees MyFinancier ehk minu finantsist. Kui vaid vähesed võivad lubada endale nende pere rahaasjadega tegeleva isikliku finantsisti palkamist, siis minul oli selleks MyFinancier ja seda kuise lisakuluta. Pere rahaasjade Exceli mudel sai seejärel ametlikult pensionile saadetud
Varsti hakkas aga pidevalt silma-kõrva, et ka teistel on puudu hea rakendus oma rahaasjade jälgimiseks. Meil oli aga kodus sobiv abimees olemas. Hakkasime katsetama, et äkki meie programmike sobib ka teistele. Järgnes ca 3-4 kuud, kus ligikaudu 30 inimest testis me programmi (mis oli siis veel desktop versioonis, mis tähendas programmi arvutisse installimist). Sai selgeks, et mõte ja sisu on hea, aga teostus vajab kaasajastamist.
See must-valge mehike on desktop MyFinancier programmikese logo minevikust. Parim tagasiside logole: „Te logo on nagu piraadilaeval, ….“ Õnneks tuli meile appi Nope ja vahepeal on toimunud areng
Ja võrdlusmaterjalina meie tänane logo
Tervitused siinkohal Nelele
Teisisõnu oli vaja veebi kolida. Paraku ei teadnud ma veebirakenduse arendamisest midagi. Lisaks tuli leida ka arhitektuuriline lahendus, mis tagaks, et klientide tundlikud andmed oleks võimalikult turvaliselt hoitud. Ja siis tegi telefon piiks-piiks ja sms-laenu asemel tuli hoopis sõnum Björnilt. Mõned kuud veel ja temast sai ametlikult meie meeskonna liige ja ettevõtte osanik. MyFinancier sai uue hingamise ja tuule tiibadesse.
Kuid vajasime arendajaid ja kui midagi teha, siis ikka vaid nii, et endal ka silm säraks. Otsisime inimesi, kes samuti teevad asju vaid hästi ning suure kirega. Peale väikseid otsinguid jõudsime gotoAndPlay ja Nope koosolekuruumi ja tänasel kujul olev veebirakendus MyFinancier hakkaski ilmavalgust nägema.
Oi, see oli alles õpiperiood minu jaoks, iga päev täienes isegi sõnavara, rääkimata muust! Õnneks oli meil Björn. Ja tegelikult tuleb mul siinkohal teha kniks ja kraaps veel päris mitmele tuttavale IT-arendajale, kes vastasid minu „huvitavatele“ küsimustele. Näiteks: kas React’i abiga võiks või ei peaks täna arendama üht veebirakendust? Muidugi enne seda eelnes põhjalik Google search, mis see React veel on 😀 (tuli välja, et React on IT arhitektuuri raamistik ja üliväärt ning kiidetud abimees arendajate seas). Tegelikult sai alguse sealt ääretult huvitav ja õpetlik periood, kus iga päev on midagi uut avastada.
Tänaseks on MyFinancier’il meie oma arendusmeeskond, kes töötab selle nimel, et rakendus töötaks laitmatult. Aitäh siinkohal Tanel ja Ivo, olete parimad! MyFinancier ei ole enam ühe või kahe inimese õhtune projektike. Täna arendame meeskonnana MyFinancier rakendust, selleks et pakkuda kõigile teile võimalust saada kiirelt ja turvaliselt ülevaade oma rahalisest seisust ja senisest finantskäitumisest. Oma rahaasjade analüüs võib olla ausalt täitsa tore ja jõukohane tegevus kõigile, selleks peab lihtsalt olema õige abimees!
Tee endale siin MyFinancier kasutajakonto ja veendu kui lihtne ja kiire rahaasjade haldamine võib olla 😉
Aga kõige suuremad tänud meie tänastele kasutajatele (teid on juba neljakohaline arv), et olete meid usaldanud ning nii palju positiivset ja kasulikku tagasisidet andnud.
Kasutajate tagasiside on meie jaoks kulda väärt, seega kirjutage (myf@myf.ee) meile ikka. Oleme ka sotsiaalmeediast leitavad (meie Facebook ja Instagram kontod), jälgige meid ikka ka seal ja samuti on väga oodatud teie tagasiside seal.
Meie igakuise rahatarkuse e-kirjaga saate liituda paremal olevas pop-up vormis ja ka kontot tehes. Kuukirjaga liitudes saab kindel olla, et parimad rahatarkuse nipid, kutsed tasuta rahaasjade haldamise veebikoolitustele ja uudised rakenduste uutest funktsionaalsustest jõuavad esmajärjekorras just Sinuni.
Mõnusat rahaasjade haldamist MyFinancier veebirakendusega 😉