Kuidas saada rikkaks?
Autor: Kadri Mäsak, MyFinancieri CEO
Inimesed ei vaja õnneks ennekõike majanduslikku rikkust ennast, vaid majanduslikku turvatunnet, mis kindlustaks, et rahaga seonduvad teemad nende ellu stressi ei tekita. Kust maalt algab kellegi majanduslik turvatunne on inimeseti erinev. Kellel on selleks sada tuhat eurot, kellel miljon, kellel miljard eurot. Kuid kui sind huvitab kuidas arvestada välja enda finantsvabaduse hinda, siis sellest saad lugeda edasi SIIT.
Neid teemasid, mis elus stressi tekitavad on meil kõigil niigi palju. Aga meie võimuses on oma rahaasju juhtida nii, et meie elus ei oleks rahaga seonduvat stressi ja sellega saame ise luua päris hea aluse õnnelikumaks eluks.
Võib välja tuua peamised sammud, milleta on raske majanduslikku rikkust saavutada.
Isiklike rahaasjade juhtimine
Kui inimene ei oma ülevaadet oma rahaasjadest ning elatakse ja kulutatakse nii nagu juhtub ja hetkel on võimalust, siis sellise elustiiliga on tõenäosus legaalselt majandusliku rikkuseni purjetada suhteliselt väike. Isegi kui inimest tabab loteriivõit, siis rahatarkust omamata on ilmselt majanduslikult lõpp hullem kui start ja lisaks pidi olema loto peavõidu saamine väiksema tõenäosusega kui välgutabamuse saamine.
Säästlik eluviis
Inimesed, kes elavad harjumuslikult üle oma võimete, ei suuda majandusliku rikkuseni jõuda või siis seda säilitada. Õpi säästlikult elama! Säästmine ei tähenda samas koonerdamist, vaid alla oma võimete elamist järjepidevalt ja see peab olema sissejuurdunud elustiil. 10 nippi kuidas säästa elukvaliteeti muutmata leiad SIIT.
Investeerimine iseenda rahatarkusesse
Iseenda teadmistesse investeerimine järjepidevalt ja nende saadud teadmiste rakendamine ka praktikas annab meile võimaluse saavutada ja ka hoida enda majanduslikku rikkust. Läbi teadmiste kasvatamise kasvavad meie oskused tõsta enda sissetulekuid, majandada rahaga targemalt, investeerida arukamalt, tajuda paremini riske ning neid ka paremini maandada. Kõik see aitab meid edasi majandusliku rikkuse suunas.
Kui sa veel ei investeeri, siis SIIT leiad täpse juhendi kuidas alustada.
Majandusliku rikkuse kasvatamine järjepidevalt ja pikaajaliselt
Siia alla sobib hästi Buffeti soovitus, mis kõlab nii: „keskendu elupõhisele jõukuse kasvatamisele, mitte kiirele tulule volatiilsetel turgudel.“
Päevakauplemine on sisuliselt töökoht, mis võib tuua kasumlikke tehinguid, kuid samas ka tõenäosuse laostuda vähemalt mõnel perioodil korralikult, enamik juhtudel seda pikaajalise järjepideva finantsilise kindlustunde andjaks ei saa lugeda. Kindlasti ei ole ka finantsvaradega spekuleerimine kindlustunde loomiseks parim alternatiiv, sest alati ju ei saa võita, see on juba vastuolus tõenäosusteooriaga.
Pikaajalise rikkuse kasvatamiseks ja hoidmiseks on vajalik osata teenida sissetulekut, selle ülejääk investeerida enamikus pikaajaliselt ning järjepidevalt ning tegelikult nii lihtne see ongi.
Harjumuste kujundamine
Kujunda eelnevatest sammudest regulaarsed harjumused. See osa on vast kõige raskem, sest harjumuste kujundamiseks kulub aega ja kannatust. Selleks aga aitavad järgmised nipid:
- Meeldetuletuste süsteem: näiteks aasta alguseks meeldetuletus vaadata endale välja vähemalt 1 rahatarkuse või investeerimisalane koolitus või üritus, kus sel aastal kindlasti osaleda, et kasvatada enda teadmisi või kuine meeldetulekus teha regulaarne investeering indeksitesse;
- Koosta endale plaan eesmärgi poole liikumiseks ja tükelda see ka väiksemateks osadeks: näiteks koosta eelarve, mis aitab saavutada 10% võrra suuremat säästumäära, mis omakorda aitab kasvatada majanduslikku rikkus, et jõuda 10a pärast finantsvabaduseni;
- Sea sisse kindel järgnevus ja ajaline regulaarsus, millal uusi harjumusi tehakse, et tekiks järgnevus: näiteks uue kuu esimese päeva õhtul teha eelmise kuu eelarves püsimise ja majandusliku rikkuse kujunemise ülevaated (meeldetuletused kalendrisse aitavad siinkohal);
- Protsess peab olema sinu jaoks lihtne: näiteks rahaasjade haldamisel saab MyFinancier appi tulla, kus me uuendame kasutajate tulu/kulu ja eelarves jälgimise osa automaatselt, nii et kasutaja ülesandeks jääb vaid rakendusse sisse logida ning tulemusi analüüsida. Proovi järgi SIIN.
Selleks, et suudaksid väikese vaevaga kujundada oma rahaasjade juhtimisest harjumuspärase tegevuse saadame MyFinancier kasutajatele iga kuu esimesel neljapäeval rahatarkuse kuukirja, kus jagame parimaid rahatarkusi, uudiseid ja põnevad nippe ning tuletame meelde, et on käes kõige õigem aeg kuus teha eelmise kuu kokkuvõtteid. Kui soovid saada samuti MyFinancier rahatarkuse kuukirja, siis registreeri end kirja saajaks SIIN.
Jaga ka sõpradele, kellel võiks sellest artiklist kasu olla. Aitäh!