Kuidas saada paremaks investoriks? - MyFinancier

Kuidas saada paremaks investoriks?

Autor: Kadri Mäsak, MyFinancieri CEO

Edukas investeerimine on tihedalt seotud inimese isikuomadustega. Õnneks on meil kõigil võimalik ka arendada neid ning kasvada seeläbi paremateks investoriteks. Kuid milliseid isikuomadusi siis endas arendama peaks?

Järjekindlus ja positiivne suhtumine rahasse

Hoidke suhtumine rahasse positiivne ja investeerige vaid raha mida olete valmis ka kaotama. Nii kaob paaniline hirm investeerimisel raha kaotada. Kui igapäevane ellu jäämine ei sõltu investeeritud rahast otseselt, siis ei teki ka nii suuri hirme. Turud käivad ikka üles ja alla, kuid pikaajalise strateegia järgi on võimalik saavutada tootlus, mis ületab pikaajalist keskmist inflatsiooni. Koosta endale selline pikaajaline investeerimisplaan, mis aitab Sul olla järjepidev ning vältida rumalaid emotsionaalseid varade liigutusi.

Vastutuse võtmine ja otsustamise julgus

Hea investor peab suutma langetada iseseisvalt investeerimisotsuseid ja võtma ka vastutuse. Kasulik on kuulata endast targemaid ja arutada teiste investoritega erinevate investeerimisteeside üle, kuid lõpliku otsuse peab tegema iga investor ise.

Kellegi teise jagatud investeerimissoovitustega ei käi kaasas garantiisid. Suure tõenäosusega nende investeerimisportfell, kogemused, teadmised, majanduslikud võimalused ja riskitaluvus erineb vähemalt
mõneti Sinu omast. 

Vigade tunnistamine

Analüüsi, tee järeldusi ning õpi enda vigadest! Oluline on suutlikkus oma vigu tunnistada ja seda oskust tasub arendada ning küsida endalt mis me saame sellest protsessist õppida. Need võivad olla kasulikud õppetunnid, mida ei olegi võimalik raamatutest ja koolitustelt omandada.

Oskus mitte klammerduda ja lahti lasta

Ei tasu armuda enda tehtud investeeringutesse. Vahel tasub kaotus õigel hetkel vastu võtta ja eluga edasi minna. Kui investeerimisstrateegias on ilusasti kirjas, mis riski realiseerumisel ja mis momendil
investeeringust väljutakse, et kaotusi minimiseerida, on lihtne toimetada keerulistel aegadel. Siin kohal kutsun kõiki oma investeerimisstrateegiaid üle vaatama ning vajadusel täiustama.

Kõige paremad investeerimisotsused on aga alati ratsionaalsed ja teadlikud otsused. Seetõttu on oluline just ise oma rahaasju juhtida ning omada head ülevaadet enda majandusliku rikkuse kujunemisest. Analüüsi seetõttu MyFinancieri netovara analüüsi abil nüüd kohe oma rikkuse kujunemist SIIT.

Jaga ka sõpradele, kellel võiks sellest artiklist kasu olla. Aitäh!

Cookie Consent with Real Cookie Banner